12-02-19
Czersk. WYNIKI, ZDJĘCIA
II Turniej Wiedzy „MECZ-POL” w Czersku

W piątek, 8 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Wincentego Pola w Czersku odbył się II Turniej Wiedzy „MECZ- POL”. Na nasze zaproszenie odpowiedziały szkoły:

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali w Wielu

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali w Karsinie

Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach

Szkoła Podstawowa im. Ks. Prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni

Akademia Sukcesu „NASZA SZKOŁA” Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku

W rozgrywkach uczestniczyło 12 drużyn – niektóre szkoły wystawiły dwie ekipy – jedną składającą się z gimnazjalistów, drugą – z uczniów klasy 8. Zawodnikom towarzyszyli opiekunowie, wspierając ich duchowo i fizycznie.

Zmagania konkursowe II Turnieju Wiedzy MECZ-POL rozpoczęły się około godziny 10. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w ciągu 45 minut zadań z dziesięciu przedmiotów szkolnych: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, geografii, biologii, chemii i fizyki. Po tym czasie zawodnicy rozegrali mecz polegający na podejmowaniu rozwiązanych zadań lub ich odbijaniu do przeciwnika, co wymagało od nich nie tylko konkretnej wiedzy, ale przede wszystkim opracowania strategii. Po pierwszej rundzie uczniowie udali się na krótką przerwę, podczas której mogli się skosztować pysznych drożdżówek, następnie zostały rozegrane dwa mecze:  o pierwsze i o trzecie miejsce. W tych potyczkach  zmierzyły się ze sobą cztery najlepsze drużyny, rozgrywki finałowe odbyły się zgodnie z obowiązującymi do tej pory zasadami.

Finałowe wyniki  II MECZ-POLU prezentują się następująco:

1.    Akademia Sukcesu „NASZA SZKOŁA” Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku

2.    Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach

3.    Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku

4.    Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali w Wielu

Po rozegraniu finału uczestnikom turnieju uroczyście wręczono pamiątkowe dyplomy. Dla zwycięzców były dodatkowe nagrody.

Gratulujemy wiedzy zwycięzcom, a także dziękujemy za przyjęcie zaproszenia wszystkim zaprzyjaźnionym gimnazjom i szkołom podstawowym oraz reprezentującym je drużynom wraz z opiekunami. Dziękujemy również licealistom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej międzyszkolnej imprezy.

Organizator Turnieju, Grono Pedagogiczne LO w Czersku, szczególne podziękowania kieruje do wszystkich sympatyków LO, którzy wsparli nas finansowo, dzięki którym turniej wiedzy mógł się odbyć. Są nimi:

Drewin Sp. z o.o. Łubna

Kancelaria Prawnicza Krzysztof Szpręga Czersk

P. H. PRIMA Ludwik Woźniak  Czersk

Marek Szpręga Warszawa

Agnieszka Sikorska Czersk

Nadleśnictwo Czersk

Import Opon Używanych Reifengum Arkadiusz Krzyżkowski Czersk

Beata Przybysz Czersk

Jarosław Ossowski Czersk

Maria i Zygmunt Pacek Czersk

Dziękujemy też właścicielom Cukierni „LANDUS”, państwu Celinie i Krzysztofowi Landowskim za słodki poczęstunek.

LO Czersk
Fot. Wiktoria Knitter

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.