15-05-18
Czersk. Zdjęcia, wyniki
III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych 

9 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Czersku odbył się
III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów gimnazjum. Konkurs od trzech lat jest objęty patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.


Fundatorem nagród głównych dla laureatów i finalistów  była Pani Burmistrz Miasta Czersk Jolanta Fierek. Fundatorem nagród dodatkowych było Stowarzyszenie Aktywne Gimnazjum „Barka” oraz Pani Elwira Bieszke – Binnebesel – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. 
                                    
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszym fundatorom za okazaną życzliwość i wsparcie.
Konkurs został zorganizowany na terenie Hali Sportowej im. Romana Bruskiego. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna. W konkursie wzięło udział łącznie 18 uczniów
z 6 szkół naszego województwa.
 

Sopockie Autonomiczne Gimnazjum Sopot

Gdańskie Autonomiczne Gimnazjum

Szkoła Podstawowa  im. Wicka Rogali w Wielu

Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Gimnazjalnymi  
im. Romualda Traugutta

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali w Karsinie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku 

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Etap półfinałowy, w którym uczniowie, przez ponad godzinę, zmagali się z 8 zadaniami konkursowymi  dotyczącymi geografii, historii, polityki i kultury (literatura, malarstwo, zabytki, film, muzyka, tradycje, zwyczaje, przysłowia) Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinu.

Do etapu finałowego zakwalifikowało się 5 drużyn, które przez koleją godzinę walczyły o zaszczytny tytuł laureata naszego konkursu. Rozpoznając utwory muzyczne niemieckojęzycznych wykonawców zarówno klasycznych, jak i współczesnych, odpowiadając na serię 10 pytań, które losowo wybierano z przygotowanej przez organizatorów listy 120 pytań i wreszcie rozwiązując Kalambury w języku niemieckim. 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych przedstawiają się następująco: 

I MIEJSCE I TYTUŁ LAUREATA zajęła drużyna reprezentująca Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Gimnazjalnymi  
im. Romualda Traugutta w składzie: Jakub Pokrzywinski, Mikolaj Tobolewski i Wojciech Zenker

II MIEJSCE I TYTUŁ LAUREATA zajęła drużyna reprezentująca Sopockie Autonomiczne Gimnazjum  w składzie: Milena Karpińska, Olga Leszczewicz, Alicja Sztuka 

III MIEJSCE I TYTUŁ LAUREATA zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową im. Wicka Rogali w Wielu w składzie: Johannes de Beul, Kacper Buław i Aurelia Jażdżewska 

IV MIEJSCE I TYTUŁ FINALISTY zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową im. Wincentego Rogali w Karsinie w składzie: Jakub Burchat, Kinga Pokrzywińska
i Weronika Wojak

V MIEJSCE I TYTUŁ FINALISTY zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2  im. Jana Pawła II w Czersku w składzie: Kacper Gąsecki, Julia Fryca i Zuzanna Thiede 

Wszyscy uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą i umiejętnościami językowymi, dominowała atmosfera  dobrej zabawy, drużynowej współpracy i zdrowej rywalizacji.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Nauczycielom dziękujemy za zainteresowanie konkursem oraz przygotowanie uczniów.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Wryczy za okazane wsparcie podczas organizacji  i uroczyste powitanie przybyłych gości. Pragniemy również wyrazić wdzięczność Państwu Sobieraj właścicielom piekarni „Magdalenka”  za ufundowanie pysznych drożdżówek.

Równie serdecznie dziękujemy Panu Wojtkowi Lindzie za udostępnienie nam salki gimnastycznej oraz okazaną  pomoc w zorganizowaniu miejsca konkursu. 

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Marta Czapiewska i Małgorzata Kosobucka

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.