Artykuł reklamowy
Jak obstawiać zakłady online? Najlepsze strategie

Ilu graczy, tyle schematów działania - zakłady online to bardzo popularna forma rozrywki, a mimo to próżno szukać w jej obrębie sztywnych reguł działania. Szansę w nierównej walce z nieprzewidywalnym wynikiem sportowym, ślepym losem i bukmacherem może natomiast zwiększyć dobrze opracowana strategia. Na jakie etapy gry warto zwrócić szczególną uwagę?

1. Zakłady online - kiedy stawiać?

2. Co to jest kontra?

3. Ile pieniędzy inwestować?


Procentuje przede wszystkim doświadczenie, aby jednak dotrwać do etapu pewnego zaawansowania, dobrze jest zapewnić sobie po drodze kilka pomniejszych sukcesów.

Zakłady online - kiedy stawiać?

Szanse na zwycięstwo oraz wygraną zwiększyć można, decydując się na zakłady online w odpowiednim momencie. Przyjętą przez bukmacherów praktyką jest publikowanie stawek przynajmniej na kilka dni przed rozpoczęciem wydarzenia sportowego. Większość graczy czeka jednak z podjęciem decyzji do ostatniej chwili, obstawiając dopiero w dniu meczu lub na kilka godzin przed nim. Czy to dobra taktyka?
Przy wczesnym obstawianiu liczyć można na wyższe kursy związane z zakładem stawianym na faworyta danej potyczki. Prawidłowość taka wynika z faktu, że - zgodnie z logiką - typy na przewidywanego zwycięzcę zdarzają się częściej, zatem kursy wraz z upływem czasu będą maleć. Większy dystans oznacza także możliwość wprowadzenia tzw. kontry, o której więcej za chwilę. Czy wczesne obstawienie ma jakieś wady? Najpoważniejszym minusem jest zwiększone ryzyko związane z niemożnością przewidzenia potencjalnych zmian kadrowych, kontuzji oraz innych zewnętrznych okoliczności, mogących mieć wpływ na wynik meczu. Zakład zawarty tuż przed meczem daje pełną wiedzę, a także możliwość skorzystania na ruchach kursowych.

Co to jest kontra?
Pojęcie kontry oznacza obstawienie wyniki przeciwnego do tego, który obstawiło się chwilę wcześniej. W jakim celu jest podejmowane takie działanie? Przede wszystkim pozwala ono zdjąć ryzyko przegranej kosztem nieco niższego zysku. Najczęściej zabieg taki stosuje się w kuponach akumulowanych, aby jedno niefortunne przewidywanie nie zniszczyło całości.

Ile pieniędzy inwestować?

Dla części osób obstawianie wyników meczów jest po prostu rozrywką, niektóre jednak wiążą z nim konkretne nadzieje. W każdym przypadku należy określić budżet przeznaczony na grę. Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na pytanie, ile środków powinniśmy zainwestować. Istotne jest natomiast to, by nie balansować na krawędzi, nie dopłacać do konta dużych sum i nie grać pieniędzmi przeznaczonymi na inny cel.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.