8-11-19
Czersk. Burmistrz wyjaśnia
Jest ciemno i niebezpiecznie...

Mieszkańcy sygnalizują, że odcinek od ul. Podleśnej do Parku Borowiackiego w Czersku (nowa alejka z kostki brukowej) nie jest oświetlony, jest tam ciemno.

Podobnie na odcinku od ul. Szkolnej biegnącego przy sali sportowej LO - do mostu na Czerskiej Strudze. Ciemno jest też w innym miejscu, gdy na Orliku nie ma zajęć (nie są włączone lampy) – tj. przy chodniku prowadzącym do głównej alejki w Parku Borowiackim, do kolejnego mostku na Czerskiej Strudze. Ludzie mówią, że to problem, szczególnie teraz, gdy szybko zapada zmrok, po prostu jest niebezpiecznie. Łatwo np. o potknięcie.

Poprosiliśmy o odniesienie się do w/w sprawy burmistrza Czerska.

Włodarz informuje, że w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy będą środki na modernizację oświetlenia i monitoring w Parku Borowiackim. Włodarz wyjaśnia, że odcinek przy sali sportowej LO nie należy do gminy, tylko do Powiatu Chojnickiego, który zostanie poproszony o włączanie lub naprawę lamp na boisku wielofunkcyjnym.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.