6-06-18
Czersk. Ponadto złożono wniosek o zmianę sądu
Jest sprzeciw, MGOPS nie wypłacił
wynagrodzeń zwolnionym księgowym


Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czersku złożył sprzeciw do sądowego nakazu zapłaty, który wydał Sąd Pracy w Człuchowie. W maju br. sąd wydał nakaz zapłaty dotyczący wypłaty wynagrodzeń, które mają otrzymać zwolnione w 2015 roku pracownice czerskiego MGOPS – dwie księgowe.


Przypomnijmy, w marcu br. przed Sądem Pracy w Człuchowie doszło do zawarcia ugody. Strony Miejsko-Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Czersku i wspomniane panie porozumiały się i zakończono trwający ok. 2,5 roku spór o powrót do pracy. Kobiety zostały przywrócone do pracy, jednak następnego dnia stosunek pracy został polubownie rozwiązany, ponieważ zainteresowane mają już nową pracę.

Władysław Rzepczyński, pełnomocnik obu pań, informował na początku maja br., że sądowy nakaz zapłaty jest finałem  sądowego postępowania przed Sądem Pracy w Człuchowie. Według złożonego wniosku jedna z pań ma otrzymać 106 tys. zł - pensja księgowej wraz z trzynastką, zaległe wynagrodzenie za cały okres od momentu zwolnienia w listopadzie 2015 roku do 17 marca 2018 roku, gdy zawarto ugodę (była szefową związku zawodowego, pracodawca zwalniając ją nie wystąpił o opinię do związku zawodowego). Z kolei główna księgowa może liczyć na 24 tys. zł – wynagrodzenie głównej księgowej za okres trzech miesięcy.

Jest sprzeciw, MGOPS nie wypłacił wynagrodzeń, ponadto wniosek o zmianę sądu
Burmistrz Jolanta Fierek informuje, że MGOPS złożył sprzeciw do sądowego nakazu zapłaty wydanego przez Sąd Rejonowy w Człuchowie. Został  też skierowany do Sądu Okręgowego w Słupsku wniosek o zmianę sądu, który ma rozpatrywać przedmiotową sprawę. Włodarz mówi, że chodzi o to, aby na sprawę spojrzeć innymi oczami.

Teraz sąd okręgowy zdecyduje czy sam zajmie się postępowaniem czy wskaże inny sąd rejonowy. Wniosek o wypłatę wynagrodzeń będzie badany pod względem merytorycznym.

Przypomnijmy, do tej pory wniosek złożony przez księgowe MGOPS był rozpatrywany pod względem formalnym, w trybie upominawczym.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.