2-10-18
Czersk. Promocja 9 października 2018 r. o godz. 17.00
Już jest kolejny numer „Zeszytów Czerskich”

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Czerskiej ma powody do radości. Ukazał się kolejny – piąty numer - „Zeszytów Czerskich” . Z pewnością zainteresuje on wszystkich tych, którzy chcą o swoim mieście i gminie wiedzieć jak najwięcej. Zawiera on między innymi artykuły o czerskiej prasie w XX wieku (H. Sikorski), o braciach Gnacińskich (R. Bystryk), wojenne zapiski Józefa Kuklińskiego (A. Korytowski). Adam Korytowski, Maria Wielgopolan,  Zygmunt Rafiński i Kazimierz Jaruszewski swoje artykuły w „Zeszytach” opublikowali po raz pierwszy.

W piątym numerze rozpoczynamy cykl „Czerskie rodziny”, który jest nawiązaniem do konkursu organizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie „Czerskie rodziny z tradycjami”.  Swoje rodziny zaprezentują: Alicja Koprowska, Radosław Literski, Bogumiła Milewska, Maciej Bruski, Rozalia i Franciszek Czapiewscy oraz Jakub Mollin. Z pewnością warto te rodzinne historie poznać i obejrzeć stare zdjęcie z rodzinnych archiwów, którymi są one ilustrowane. Mamy nadzieję, że teksty te zachęcą niektórych Czytelników do przedstawienia historii swoich rodzin.

We wspomnianym numerze „Zeszytów” znajdą się także informacje o jubileuszach organizacji działających w naszym mieście.

Promocja V Rocznika „Zeszytów Czerskich” odbędzie się  9 października 2018 r. o godz. 17.00  w Centrum Informacji Turystycznej  w Czersku. Zapraszamy.

Andrzej Sabiniarz
Bogumiła Milewska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.