27-07-18
Region. Akcja w Woziwodzie
Kajakarze poddani kontroli trzeźwości

W trwającym sezonie wakacyjnym tucholska policja wspólnie ze strażą pożarną i WOPR-em, czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą. Liczne kontrole kąpielisk, sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego, jak i samych wypożyczalni, ma pomóc w wyeliminowaniu poważnych zagrożeń.

Wczoraj (26.07.2018r.) policjanci, wraz ze strażakami brali udział w zorganizowanej akcji w Woziwodzie na Rzece Brdzie. Wspólne działania miały na celu edukację osób przebywających nad wodą, by uchronić ich od licznych zagrożeń. Policjanci ponownie przestrzegali przed korzystaniem z dzikich plaż, nieprzemyślanymi skokami do wody, spożywaniem alkoholu i niewłaściwie sprawowaną opieką nad dziećmi. Mundurowi przybliżyli też wczasowiczom założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” i przekazali im dobre rady na temat letniego wypoczynku.

Stróże prawa przez blisko 2 godziny skontrolowali trzeźwość 20 osób. Cieszy fakt, że wszyscy uczestnicy spływów wykazali się zdrowym rozsądkiem i nie spożywali alkoholu w czasie ich trwania.

Przypominamy, że prowadzenie w ruchu wodnym statku lub obiektu pływającego, po użyciu alkoholu lub środka odurzającego jest wykroczeniem. Otrzymanie mandatu i zakończenie korzystania ze sprzętu wodnego w miejscu kontroli, to konsekwencje z jakimi muszą się liczyć osoby nie stosujące się do przepisów.

KPP Tuchola

 

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.