Gm. Czersk. Brąz Polek w Mistrzostwach Europy.
Karolina Jaszczyszyn z gm. Czersk najlepszą
zawodniczką w Polsce po raz szósty

Szanowni Państwo, zapewne nie raz czytaliście o rugby w wydaniu kobiet. Otóż mamy powody do dumy! Karolina Jaszczyszyn (na zdjęciu) – mieszkanka gminy Czersk, (pochodzi z Krzyża) rozpoczynała sportową przygodę w klubie LUKS POL Czersk – piłka ręczna.

Obecnie Kapitan Reprezentacji Polski Rugby 7, Kapitan drużyny Biało Zielone Ladies Gdańsk, w miniony weekend została wybrana po raz kolejny najlepszą zawodniczką w Polsce!

W jej 9 letniej karierze zdobyła właśnie szóstą statuetkę Husarza! To nie koniec wspaniałych wiadomości! Reprezentacja Polski Kobiet Rugby 7, wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Rugby 7 w Charkowie, w meczu o 3 miejsce pokonując Irlandię 45:14!

Polskie rugbistki znów wspięły się w europejskiej hierarchii, odnosząc historyczne sukcesy. Sezon 2019 w Grand Prix Series ukończyły na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej, a w zawodach w Charkowie sięgnęły po 3. pozycję. Natomiast tydzień wcześniej, w Kazaniu w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich zdobyły 6. lokatę. Te wszystkie osiągnięcia zaowocowały zaproszeniem do rozgrywek World Rugby Women`s Sevens Series, w których gra 11 najlepszych drużyn na świecie.