25-02-19
Czersk. W ślinie 22—letniego mieszkańca Czerska tester wskazał obecność środków odurzających
Kolejni kierujący zatrzymani, alkohol i narkotyki

W miniony weekend policjanci z Chojnic i Czerska uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierującym.

23 lutego kilka minut po godzinie 15:00 na terenie jednego z osiedli w Chojnicach policjanci ruchu drogowego podjęli kontrolę wobec kierującego osobowym autem. Jak tylko policjanci podjęli czynności to od razu poczuli od 54-letniego mieszkańca Chojnic silny zapach alkoholu. Przeprowadzone badani alkomatem wskazało u niego  ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach okazało się, że ciąży na nim zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Chojnicach. Mundurowi uniemożliwili chojniczaninowi dalszą jazdę, a pojazd przekazali osobie wskazanej.

Następnego dnia(24.02.br) około godziny 03.30 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem. W trakcie kontroli policjanci od razu zauważyli , ze mężczyzna jest pod znacznym wpływem alkoholu.   Badanie alkotestem, które przeprowadzili mundurowi wykazało, że 26-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Czerscy policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali kolejnego przestępcę drogowego, który zdecydował się wsiąść za kierownicę auta będąc pod wpływem środków odurzających. Podejrzenie policjantów wzbudziło nienaturalne zachowanie kierowcy, jego źrenice były bardzo powiększone. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość narkotyków. Tester narkotykowy wskazał w ślinie 22—letniego mieszkańca Czerska obecność środków odurzających. Ponadto w trakcie kontroli przy mężczyźnie znaleziono środki narkotyczne. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci zatrzymali jemu prawo jazdy.

Wszyscy kierujący poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwa. Za załamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami oraz za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności, a kierowanie w stanie pod wpływem alkoholu i  narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.