7-11-19
Gm. Czersk. (WYNIKI, ZDJĘCIA)
Konkursy piosenek w Rytlu

XIX Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej
XX Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej

6 listopada 2019 r. w Ośrodku Kultury w Rytlu odbył się XIX Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej oraz XX Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej.

W Jury zasiedli zaprzyjaźnieni muzycy: Pani Sylwia Mazur oraz Panowie: Michał Ratkowski i Karol Ostrowski. W obu przeglądach wzięło udział około stu uczestników.

Wykonawcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych:

Klasa I – III szkoła podstawowa, klasa IV – VI, klasa VII – VIII oraz szkoły średnie.

Uczestnicy śpiewali najpiękniejsze piosenki o treści patriotycznej oraz ekologicznej i turystycznej.

W przerwie podczas obrad jury na uczestników konkursów oraz ich opiekunów czekały pyszne drożdżówki, jabłka oraz napoje. Jury jak zawsze miało trudny wybór.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

XIX Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej:

I – III klasa szkoła podstawowa – soliści:

I miejsce: Aniela Czapiewska z Ośrodka Kultury w Czersku

II miejsce: Kornelia Rzechtalska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku

III miejsce: Kinga Rzechtalska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku

Wyróżnienie: Wiktoria Kołatka z Zespołu Szkół w Rytlu,

                            Nikola Cwiklinska z zespołu szkół w Rytlu,

                            Zofia Wons ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku,

                            Karolina Schmidt ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku,

                            Zofia Ringwelska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku,

                            Maja Talaśka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku.

I – III klasa szkoła podstawowa – duety:

I miejsce: Aleksandra Łabiszewska i Nadia Jabłońska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku.

I – III klasa szkoła podstawowa – zespoły:

I miejsce: „Słoneczne promyki” ze Szkoły Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pom. w Nowej Cerkwi,

II miejsce: zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Silnie

IV – VI klasa szkoła podstawowa – soliści:

I miejsce: Zofia Szuca ze Szkoły Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi,

II miejsce: Lena Grzonkowska z WDK w Silnie

III miejsce: Jagoda Trzebuniak z Ośrodka Kultury w Czersku

Wyróżnienie: Oliwia Michalska z Centrum Edukacji Muzycznej „Legato” w Chojnicach

VII – VIII klasa szkoła podstawowa – soliści:

I miejsce: Paweł Goliński z WDK w Silnie

VII – VIII klasa szkoła podstawowa – duety:

I miejsce: Magda Muchowska i Marta Stucka z WDK w Silnie

VII – VIII klasa szkoła podstawowa – zespoły:

I miejsce: zespół wokalny ze szkoły podstawowej w Silnie

Szkoły średnie – soliści

I miejsce: Aleksandra Keister z Ośrodka Kultury w Czersku

II miejsce: Julia Łepek z Ośrodka Kultury w Rytlu.

 

XX Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej

I – III klasa szkoła podstawowa – soliści:

I miejsce: Michalina Muzioł z Ośrodka Kultury w Czersku,

II miejsce: Natalia Kuklińska ze szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku,

III miejsce: Maja Moskal z Ośrodka Kultury w Czersku,

Wyróżnienie: Julia Mesek ze Szkoły Podstawowej w Silnie,

                            Julia Sawicka ze Szkoły podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku,

                            Patryk Kołatka z Ośrodka Kultury w Czersku

                            Zofia Kensik z WDK w Silnie,

                           Natalia Roztankowska z Ośrodka Kultury w Czersku,

                          Karolina Schmidt ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku,

I – III klasa szkoła podstawowa – duety:

I miejsce: Barbara Januszewska i Zofia Twardysz ze Szkoły Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pom. w Nowej Cerkwi,

I – III klasa szkoła podstawowa – zespoły:

I miejsce: „Słoneczne promyki” ze szkoły podstawowej im. 18 Pułku Ułanów pom. W Nowej Cerkwi,

II miejsce: zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Silnie,

IV – VI klasa szkoła podstawowa – soliści:

I miejsce: Zofia Szuca ze Szkoły Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pom. w Nowej Cerkwi,

II miejsce: Lena Grzonkowska z WDK w Silnie,

III miejsce: Jagoda Trzebuniak z Ośrodka Kultury w Czersku,

IV – VI klasa szkoła podstawowa – duety:

I miejsce: Estera Januszewska i Rozalia Malinowska z WDK w Kęsowie,

VII – VIII klasa szkoła podstawowa- soliści:

I miejsce: Dominika Ćwiklińska z Ośrodka Kultury w Czersku,

II miejsce: Małgorzata Drzewicka ze Szkoły Podstawowej w Silnie,

                      Bogna Knut z Ośrodka Kultury w Czersku,

III miejsce: Paweł Goliński z WDK w Silnie

Wyróżnienie: Oliwia Jażdżewska ze Szkoły Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pom. w Nowej                     Cerkwi,

                         Michalina Domagała z Ośrodka Kultury w Czersku,

VII – VIII klasa szkoła podstawowa – duety:

I miejsce: Magda Muchowska i Marta Stucka z WDK w Silnie,

VII – VIII klasa szkoła podstawowa – zespoły:

I miejsce: zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Silnie,

Szkoły średnie – soliści:

I miejsce: Paulina Giniecka z ośrodka Kultury w Czersku,

II miejsce: Aleksandra Keister z Ośrodka Kultury w Czersku,

                    Julia Łepek z Ośrodka Kultury w Rytlu,

III miejsce: Kinga Kloskowska z Ośrodka Kultury w Czersku

Szkoły średnie – zespoły:

I miejsce:  zespół „Mollis” z Ośrodka Kultury w Czersku.

(OK w Rytlu)





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.