21-05-20
Gm. Czersk. Dziecięce pieluchy w pobliżu lisiej nory...
List czytelniczki. Śmieci w lesie

Publikujemy informację oraz zdjęcia naszej czytelniczki, mieszkanki Czerska. Fotografie zostały wykonane w okolicznych lasach, w pobliżu Czerska.

„Nasze piękne, dziewicze Bory Tucholskie.  Czy na pewno takie dziewicze ??

Jako wielka miłośniczka przyrody, często, ze swoim psim kompanem, wędruję po lasach. Nieraz zastanawiam się, jakie gatunki ptaków uda mi się zaobserwować. Może będzie to Raniuszek ? A może Sójka ? Niestety pierwszą rzeczą, na którą napotykam się w lasach, są śmieci.

Jest to przykry widok. Smuci mnie fakt, że niedaleko lisiej nory wyrzucone zostały dziecięce pieluchy, że pod drzewem , na którym jakaś ptasia rodzina urządziła sobie gniazdo, leżą stare opony i porozrzucane butelki. Las coraz częściej staje się miejscem spotkań młodzieży, która nagminnie pozostawia w nim śmieci.

My sami niszczymy nasz zielony świat. Wyniszczamy go krok po kroku, aż w końcu zabierzemy z niego całe piękno (…), nic nie zostawiając przyszłym pokoleniom.

„Teraz, gdy nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na Ziemi jak ludzie”                      George Bernard Shaw

Nadia Konefał”

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.