17-12-18
Czersk. Podziękowanie
Mecz matematyczny

W środę, 13 grudnia, w czerskim LO odbył się mecz matematyczny. W ramach eliminacyjnych rozgrywek gościliśmy dziesięcioro młodych matematyków z Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach oraz ich kibiców i opiekunów.

Patrycja i Jakub z I a powitali wszystkich uczestników i dbali o właściwy przebieg zawodów, które uroczyście otworzył dyrektor szkoły Krzysztof Sękielewski. Mecz przebiegał w miłej, przedświątecznej atmosferze.

Poziom drużyn był wyrównany i tylko drobne usterki sprawiły, że przegraliśmy 34:40.  Zadania przesłane przez zespół matematyków UG zawsze budzą sporo emocji, tym bardziej, że czasu na ich rozwiązanie jest niewiele i trzeba poruszyć matematyczne umysły aż do ostatniej szarej komórki. Dla wszystkich uczestników jest to jednak świetna okazja, by poszerzyć swoją wiedzę. Opiekunowie naszych przeciwników podziękowali za sportową rywalizację i wyjątkową gościnność. Na zakończenie wręczyliśmy naszym rywalom drobne upominki i życzyliśmy sukcesów w kolejnych meczach.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Chojnicach za finansowe wsparcie, dzięki któremu mamy możliwość uczestniczenia w Pomorskich Meczach Matematycznych.

Kolejny mecz już w styczniu!

LO Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.