20-05-19
Czersk. Będzie więcej patroli, od czerwca monitoring codziennie
Mieszkańcy: Dochodzi do zaczepiania spacerowiczów

Mieszkańcy zgłaszają, że w rejonie deptaku -ul. Ostrowskiego oraz czerskiej fontanny - dochodzi do zaczepiania spacerowiczów. Czytelnicy wskazują, iż niezbędne jest pojawienie się pieszych patroli policji w tym rejonie miasta. Zauważają, że wspominanych patroli nie ma lub jest ich niewystarczająca ilość.


Policja potwierdza, iż w ubiegłym tygodniu (w środku tygodnia) dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańca, które dotyczyło zaczepiania przechodniów przez grupę młodych ludzi. Jednak po przybyciu na wskazane miejsce - w pobliżu fontanny - funkcjonariusze nie zauważyli wskazanej sytuacji.

- Policjanci są zadaniowani do kontroli m.in. rejonu ul. Ostrowskiego w pobliżu fontanny. Teraz, gdy jest coraz cieplej, zwiększymy ilość patroli, również pieszych – zapowiada rzecznik KPP w Chojnicach.

Czerski monitoring od czerwca codziennie
Przypomnijmy, od kilku tygodni, w weekendy, czerski monitoring nadzoruje pracownik urzędu miejskiego, który na bieżąco obserwuje obraz z kamer. W razie potrzeby ma powiadomić odpowiednie służby o zaistniałym zagrożeniu.

Pytamy - Ile do tej pory zgłoszeń zostało przesłanych do dyżurnego policji lub do innych służb? W jakich rejonach miasta dochodzi do przypadków wymagających interwencji, jakiego typu to zdarzenia?

- Minęły trzy tygodnie od rozpoczęcia weekendowego monitorowania miasta przez pracownika Urzędu Miejskiego w Czersku. Do tej pory, na szczęście, nie było żadnej konieczności zgłaszania zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo w mieście. Od 18 maja pracownik monitoringu ma możliwość także podglądu na zewnętrzne kamery Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z rolkowiskiem. Od 1 czerwca monitoring będzie funkcjonował codziennie od wczesnych godzin popołudniowych do rana – informuje czerski ratusz.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.