23-08-18
Czersk. Dwie bramki czerszczanina
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Inas Fid

W szwedzkim Värmland odbyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej INAS World Football Championships 2018, w którym udział brała reprezentacja Polski.

W fazie grupowej Polska trafiła do grupy B wraz z reprezentacjami Arabii Saudyjskiej, Federacji Rosyjskiej i Japonii.

Mecz z Japonią nasza drużyna wygrała 2:1, z Rosją 4:1 (w tym meczu dwie bramki strzelił czerszczanin Rafał Szkatuła), a z Arabią Saudyjską mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W półfinale przyszło nam zmierzyć się z bardzo mocną drużyną Argentyny. W regulaminowym czasie mecz i po dogrywce na tablicy wyników widniał wynik 2:2. O zwycięstwie zadecydowały więc rzuty karne. Lepiej wykonywali je niestety zawodnicy Argentyny i wygrali całe spotkanie 6:4

W meczu o trzecie miejsce polska reprezentacja pokonała drużynę Francji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1 dla biało-czerwonych. Ogromny sukces naszych zawodników dowodzi nie tylko wspaniałej formy, ale przede wszystkim woli walki, którą Polacy przejawiali do ostatnich minut turnieju. Gratulacje należą się również wszystkim tym, którzy pomagali piłkarzom, szkolili ich oraz zorganizowali wyjazd biało-czerwonych do Szwecji.

W internecie można znaleźć nagranie całego spotkania (TUTAJ)

Skład polskiej kadry:

Marcin Koczwara

Franciszek Kosecki

Piotr Krawczyk

Patryk Kruszec

Adrian Kucybala

Łukasz Mludzikowski

Dominik Pirkos

Marek Prosowski

Kamil Salach

Marcin Sarnecki

Paweł Stawniak

Piotr Stawniak

Damian Stefański

Rafał Szkatula

Adam Frączek

Paweł Michalski

Michał Wierzbicki

(JF)


Czerszczanin Rafał Szkatuła z numerem 4 na koszulce.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.