24-07-19
Czersk. Dyrektor prowadzi rozmowy
Na razie bez koncertów w Czersku

Dziś (24.07) rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” (zobacz program – tutaj). Pojawiają się pytania czytelników - czy teraz, za obecnej władzy, będzie można oglądać występy zespołów folklorystycznych również w Czersku? Dlaczego zaprzestano organizowania sceny MFF w Czersku?

Poprosiliśmy o odpowiedź w Urzędzie Miejskim w Czersku. Poniżej otrzymany komunikat:

„Międzynarodowy Festiwal Folkloru nie odbywał się wcześniej w Czersku. Organizowano u nas jedynie pojedyncze koncerty w ramach MFF. Ostatni z nich odbył się w 2014 roku, a później władze poprzedniej kadencji zrezygnowały z tej kulturalnej imprezy. W zaplanowanym przez byłą burmistrz budżecie na rok 2019 nie zabezpieczono środków na koncerty w ramach MFF. Dlaczego? Prosimy skierować to pytanie do przedstawicieli władzy poprzedniej kadencji.

Dyrektor Ośrodka Kultury w Czersku prowadzi rozmowy z organizatorami MFF, żeby w przyszłości powrócić do formy koncertowania, która kilka lat temu miała miejsce w Czersku. Jednak, żeby Festiwal zawitał do naszego miasta, z jego goszczenia musiałaby zrezygnować jedna z gmin, która teraz jest jego współorganizatorem. Wynika to z samej organizacji i logistyki MFF.”

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.