25-03-20
Powiat chojnicki. Rozłożenie namiotu zajmuje 15 minut, jego napompowanie tylko 3 minuty
Namiot pneumatyczny dla chojnickiego szpitala

Tylko 15 minut zajmuje rozłożenie namiotu pneumatycznego, który powiat chojnicki kupił w związku z panującą epidemią koronawirusa. Namiot jest do dyspozycji szpitala.

Zakup namiotu to jedno z działań zarządzania kryzysowego. Namiot ma długość 7,2m szerokość -5,2 m i 2,5 m wysokości. Obecnie wyposażony jest w sześć łóżek, ale liczba ta się podwoi. Jest w nim prąd i oświetlenie. Dokupione zostaną jeszcze dwie nagrzewnice. O przeznaczaniu namiotu w razie potrzeby decydować będzie dyrekcja szpitala. -  To oni zdecydują czy zrobić z niego oddział polowy czy wstępny oddział przed SOR-em w zależności od sytuacji.  – mówi starosta chojnicki Marek Szczepański. – Jest to taki sam namiot jakim dysponują chojniccy strażacy. Można je też ze sobą łączyć – dodaje.

Rozłożenie namiotu zajmuje 15 minut, jego napompowanie tylko 3 minuty. Zakup namiotu razem z przyczepką do jego transportu kosztował 46 tys. zł.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Fot. Daniel Frymark/OSP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.