3-04-20
Gm. Czersk. Reagujmy na przemoc domową!
Osoby doświadczające przemocy domowej znalazły
się w niezwykle trudnej sytuacji

W związku z obecną sytuacją, z którą wszystkim nam przyszło się zmierzyć, z obostrzeniami, których wszyscy – bez wyjątku – musimy przestrzegać, polegającymi głównie na znacznym ograniczeniu przemieszczania się, a także z uwagi na wprowadzenie dla części obywateli obowiązkowej kwarantanny, pragniemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż osoby doświadczające przemocy domowej znalazły się w niezwykle trudnej sytuacji. Niestety, w obecnych warunkach wzrasta zagrożenie ich życia i zdrowia.

Jeśli zatem słyszysz lub podejrzewasz, że w Twojej rodzinie lub sąsiedztwie dochodzi do przemocy – powiadom Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Komisariat Policji bądź skorzystaj z numeru alarmowego.

Bądźmy odpowiedzialni, empatyczni, solidarni  – reagujmy na przemoc domową!

Jednocześnie przypominamy, iż od 1 kwietnia br., pod numerem telefonu: 509 879 853 uruchomiliśmy bezpłatne telefoniczne dyżury psychologa. Pani Monika Stobiecka jest do Państwa dyspozycji w następujące  dni:

-    poniedziałek, środa, czwartek w godzinach od 14.00 do 16.00

 -   wtorek i piątek w godzinach od 10.00 do 12.00.

Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego
ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Agnieszka Czapiewska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.