30-04-19
Czersk. Dwa spotkania
Pierwsze punkty seniorów Olimpii Czersk

W ubiegłą środę  Olimpia gościła u siebie Meteor Silno. Do meczu przystępowała mocno zmotywowana po nieudanym początku sezonu i zerowym dorobku punktowym.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia, Łukasz Brzeziński zdobył dwie szybkie bramki w 3 i 6 minucie meczu. Kolejną bramkę dołożył Krystian Janikowski w 37 min., i na przerwę Olimpia schodziła z 3 bramkową przewagą.

Niestety po przerwie piłkarze jakby zapomnieli, że gra się 90 minut. Odpuścili i w ciągu 13 minut  stracili 2 bramki. Ale wynik nadal był korzystny dla Olimpii. Jednak w 61 min. Meteor wyrównał, a w 84 objął prowadzenie. Wszystko wskazywało, że i tym razem Olimpia nie zdobędzie punktów. Na szczęście honor drużyny uratował Rafał Szkatuła.

W doliczonym czasie gry strzelił wyrównującą bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 4:4. Udało się chociaż uratować jeden punkt, a mogły być 3.

W niedzielę Olimpia pojechała do Leśna spotkać się z miejscowym Gromem, który od 10 kolejek nie przegrał meczu.

Ostatnią porażkę poniósł z  Olimpią w rundzie jesiennej. Tym razem miało być inaczej, Grom był żądny rewanżu i chciał podtrzymać miano drużyny bez porażki. Jednak to Olimpia wyszła na prowadzenie w 14 minucie gola zdobył niezawodny Rafał Szkatuła.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania jeszcze do przerwy i było 1:1.

Wszystko wskazywało, że dobra passa Gromu zostanie podtrzymana, ale w 78 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na Pawle Rudniku.

Do karnego podszedł Mateusz Drążek i zrobił swoje. Olimpia prowadziła 2:1. Gospodarze podirytowani rzucili się z impetem do odrabiania wyniku, jednak nie udało się im wyrównać. Mecz zakończył się wygraną Olimpii. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i miejmy nadzieję, że nie ostatnie, a Grom Leśno nie będzie miło wspominał ostatnich pojedynków z Olimpią.