17-09-19
Czersk. 24-latek zatrzymany
Uciekał przed czerskimi policjantami, bez prawa
jazdy i prawdopodobnie pod wpływem amfetaminy


Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czersku na ul. Starogardzkiej zauważyli wczraj (16.09) mężczyzn jadących samochodem marki Opel, którzy na widok oznakowanego radiowozu zaczęli wykonywać nerwowe ruchy i gwałtownie przyspieszyli.

Pomimo wydawanych przez policjantów znaków do zatrzymania, kierujący nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Kierujący kontynuował ucieczkę, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego wjeżdżając przy tym kilkakrotnie na chodniki, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W trakcie pościgu w pewnym momencie kierujący wyskoczył z pojazdu po czym zaczął uciekać pieszo. Policjanci zatrzymali i obezwładnili 24-latka.

Mundurowi przebadali zatrzymanego mężczyznę na zawartość alkoholu - był trzeźwy. Jednak zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia ich potwierdziły się, po zbadaniu narkotesterem wynik wskazał obecność amfetaminy. Policjanci przewieźli zatrzymanego do placówki medycznej, gdzie została zabezpieczona również krew do badań laboratoryjnych. Wynik badania będzie stanowił podstawę do sformułowania końcowych zarzutów.

Za przestępstwa, których się dopuścił kierujący, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Przypomnijmy!
Obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku zmiany w przepisach mówią o tym, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.