9-10-19
Gm. Czersk. Spotkanie w czerskim CIT
Przebudowa berlinki na odcinku
Czersk – gm. Czarna Woda


Wczoraj (8.10) w czerskim CIT odbyło się spotkanie w sprawie planowanej przebudowy odcinka drogi krajowej nr 22 (Czersk – do granicy z gminą Czarna Woda).

Zgłoszono kilka uwag m.in. dotyczących konieczności zaprojektowania lewoskrętów na skrzyżowaniach z drogami powiatowymi, czy lokalizacji nowych przejść dla pieszych. Teraz sporządzone zostanie pismo do zarządcy drogi, tj. GDDKiA o/Gdańsk, w którym ujęte zostaną uwagi do przedstawionego projektu.

Najbardziej interesującą mieszkańców kwestią była ścieżka rowerowa do Łęga. Projektant zaproponował, aby nowy ciąg pieszo-rowerowy był po prawej stronie w kierunku Łęga (pierwotnie gmina planowała lokalizację po stronie lewej).

W dokumentacji projektowej ujęto również szereg rozwiązań mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego m.in. oświetlone przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe, wyspy dzielące pasy ruchu, czy korekty przebiegu dróg publicznych w rejonie skrzyżowań, np. ul. Długa w Łęgu, ul. Gen. Bema w Czersku. 

UM Czersk
Fot. (red)

Powiększ, klikając w wybrane grafiki

Proponowany projekt Czersk – ul. Starogardzka (wybrany odcinek):


Proponowany projekt Czersk – Łąg
(okolice skrzyżowania na wysokości Będźmierowic):Proponowany projekt Łąg (wybrany odcinek):


Zdjęcia z wczorajszego spotkania w CIT, w którym uczestniczyli m.in. mieszkańcy, sołtysi i radni z okręgu tej części gm. Czersk:


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.