11-02-19
Czersk. Tymczasowy szef ośrodka od 5 marca, ewentualnych zmian może dokonać nowy dyrektor
Pytania w sprawie SP ZOZ w Czersku

Pacjenci SP ZOZ w Czersku (rodzice dzieci) skarżą się, że dorośli są rejestrowani w poradni dziecięcej (chodzi o jednego lekarza). Proszą o zmianę tego sposobu rejestracji, podpowiadają, że do tego lekarza dorośli powinni rejestrować się w poradni na piętrze, tak jak do innych lekarzy dla dorosłych.

Poprosiliśmy w ich imieniu o zajęcie stanowiska władz gminy Czersk w sprawie sugestii pacjentów i ewentualnie nakreślenie terminu zmian w tej kwestii.

Ponadto stawiamy pytania dotyczące kierowania placówką.Chcemy się dowiedzieć kto nią teraz zarządza?

- Pan dyrektor Czechowski wykorzystuje obecnie urlop wypoczynkowy. Po tym czasie, do końca okresu wypowiedzenia,  nie będzie świadczył obowiązku pracy, z którego został zwolniony, co jest zgodne z uprawnieniami pracodawcy. Od 5.03.2019 r. pełniącym obowiązki  dyrektora SP ZOZ  będzie Pan Grzegorz Zabrocki – Sekretarz Gminy, który zajmie się bieżącymi zadaniami.  Jednocześnie informuję, że zastępca dyrektora Pan Wojciech Bielicki przyjmuje interesantów we wtorki od godz. 7:45 do 8:45. Organizacja funkcjonowania placówki pozostawiona zostanie  decyzji nowego dyrektora. Procedura jego wyboru zostanie wkrótce  rozpoczęta – informuje Bogumiła Ropińska
, zastępca burmistrza Czerska.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.