24-04-18
Powiat chojnicki. Radni ostatecznie sami złożyli mandaty
Rada powiatu uszczuplona

Małgorzata Kaczmarek i Tomasz Pajdak nie są już radnymi powiatu chojnickiego. Złożyli rezygnację, a wygaśnięcie ich mandatu potwierdził już komisarz wyborczy ze Słupska.


Byli radni są lekarzami, którzy świadczyli indywidualne praktyki lekarskie w powiatowym szpitalu w Chojnicach. Kaczmarek przez trzy miesiące na przełomie 2016 i 2017 roku, Pajdak od 2014 roku.   |  fot. arch.

Oboje radni to lekarze, którym wytknięto prowadzenie działalności na mieniu powiatu (w szpitalu). Na początku sprawy radni nie złożyli mandatów, gdyż nie tylko ich zdaniem, sprawa była i jest prawnie zawiła. Decyzji o ich wygaśnięciu – mimo wezwania wojewody - nie podjęli też ich koleżanki i koledzy z rady.

O wygaśnięciu miał więc zdecydować sam wojewoda pomorski, jednak radni ostatecznie sami złożyli mandaty. Wkrótce okaże się, czy ich miejsca zajmą kolejni na liście kandydaci, czy rada będzie pracowała końcówkę tej kadencji w osłabionym składzie.

(olo)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.