31-08-19
Powiat chojnicki. Do domu wróciliśmy późnym popołudniem, zadowoleni i radośni
Seniorzy z Gminy Czersk w Chojnicach

Kolorowe  sukienki i kapelusze oraz żółte chustki były symbolem grupy seniorów z gminy Czersk, która uczestniczyła w Pomorskim Dniu Aktywnego Seniora w Chojnicach, w niedzielę 25 sierpnia.

Wśród nas byli seniorzy z Czerska, Rytla oraz Łęga.

O godz. 12 w Bazylice Mniejszej w Chojnicach odbyła się msza święta w intencji wszystkich seniorów, którzy przyjechali na spotkanie z różnych stron naszego województwa.

Następnie przeszliśmy na Stary Rynek, tam rozpoczęła się część oficjalna, w której między innymi nasza koleżanka Bogumiła Milewska laureatka nagrody w kategorii "Senior Zwyczajny-Niezwyczajny" otrzymała dyplom oraz kosz z upominkami.

Nagrodę wręczyła  Pani Barbara Bałka - Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej.

Cieszymy się razem z nią z tego wyróżnienia i gratulujemy.

W części artystycznej podziwialiśmy taniec Czarna Mamba w wykonaniu młodych tancerzy, słuchaliśmy największych przebojów Glena Millera oraz chóru Ziemi Chojnickiej ASTRY.

Natomiast Ośrodki Kultury przygotowały dla seniorów turnieje i konkursy z nagrodami.

Serwowano grochówkę, smaczne ciasto i kawę.

Do domu wróciliśmy późnym popołudniem, zadowoleni i radośni.

UTW Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.