10-09-19
Gm. Czersk. Rajd Turystyczny Funka 2019
Sołectwo Rytel promuje swoje walory w całej Polsce!

W miniony weekend 6 - 7 września br., odbył się Rajd Turystyczny Funka 2019 organizowany przez Automobilklub Rallyland. Uczestnikami byli przedstawiciele hurtowni budowlanych zrzeszonych w GHB. Na starcie stanęły 33 załogi z całego kraju, które łącznie miały do przejechania 120 km, wyznaczoną trasą Funka - Charzykowy - Chojnice - Rytel - Zapora - Męcikał - Brusy - Swornegacie - Konarzyny – Funka.

Na zaproszenie Sołtysa i Rady Sołeckiej Sołectwa Rytel, zawitali również w nasze strony. Czekały na nich różne zadania, konkurencje, wyzwania, ale też i chwile dobrej zabawy. Z atrakcji czekających na uczestników rajdu warto wymienić: szkolenie z pierwszej pomocy i pokazu ratownictwa drogowego, slalom samochodem rajdowym czy slalom w alkogoglach, pozorowany wypadek, strzelanie, jak również przystanki pełne dobrego humoru oraz zabawy m. in. z kaszubami, milicją czy babą jagą.

Na terenie Sołectwa Rytel zorganizowano pod Dużą Górą pyszny obiad polowy. Następnie, zgodnie z planem rajdu, uczestnicy musieli przejechać przez centrum Rytla i znaleźć datę powstania naszej szkoły. Na wieży widokowej przy drodze krajowej, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Rytel, rajdowcy mieli okazję usłyszeć kilka słów o tragedii nawałnicy oraz zobaczyć efekt jej spustoszenia wokół. W Mylofie zaś, przywitała ich z humorem pani sołtys, która włączyła się chętnie w organizację i dostarczyła wszystkim wiele dobrej zabawy w swoim znakomitym przebraniu.

Wszyscy uczestnicy z żalem opuszczali nasze piękne i gościnne Sołectwo, realizując dalszy etap rajdu...
DZIĘKUJEMY #AutomobilklubRallyland oraz wszystkim uczestnikom rajdu i zawsze serdecznie ZAPRASZAMY!

Sołectwo Rytel
Zdj. Sołectwo Rytel i Anka Zajkowska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.