18-12-18
Czersk. Życzenia świąteczne
Spotkanie opłatkowe kombatantów

„Jest taki dzień bardzo ciepły ,choć grudniowy, jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, wszyscy wszystkim ślą życzenia”. O tym co roku pamiętają Kombatanci Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Na spotkaniu opłatkowym w czerskim ośrodku kultury w niezwykle miłej i uroczystej atmosferze dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i jedli między innymi tradycyjny barszcz, śledzie i pierniki. Po raz pierwszy w takim spotkaniu opłatkowym uczestniczył p. Antoni Baszanowski, który w zeszłym roku wrócił do Czerska z zagranicy. Dziękował p. Edycie Łangowskiej za przygotowanie wszystkiego. Był bardzo wzruszony, że mógł porozmawiać z kolegami kombatantami – K. Pruszakiem i J. Prabuckim.

W spotkani uczestniczyli też: wiceburmistrz Czerska – B. Ropińska, H. Kucharski, E. Rekowska, J. Schumacher, A. Kuchenbecker, wdowy i córki  po kombatantach oraz członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia ,, Paczka dla Bohatera’’ z Gdańska, którzy przywieźli także świąteczne upominki dla czerskich kombatantów.

Za pośrednictwem „Wizji Lokalnej” p. Edyta Łangowska składa świąteczne życzenia  wszystkim wdowom po kombatantach i ich rodzinom.

Bogumiła Milewska

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.