7-03-19
Powiat chojnicki. Wstęp wolny
Spotkanie z Jarosławem Kretem

Urząd Miejski w Chojnicach i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają w sobotę 9 marca o godz. 17:00 na spotkanie z podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem Jarosławem Kretem.


Jarosław Kret z racji powiązań rodzinnych sentymentem darzy Chojnice. To kolejna jego wizyta w tym mieście.   |  fot. nad.

Jarosława Kret - studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską i afrykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako prezenter i reporter Teleexpressu, prowadził swoje autorskie programy telewizyjne: Klub Podróżników i Kino Klubu Podróżników. W latach 2002–2016 prowadził prognozę pogody w Telewizji Polskiej.

Należał do pierwszego, założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu „National Geographic” (1998–2001), w którym przez trzy lata pełnił funkcję redaktora. W tym czasie był też autorem artykułów i fotoreportaży w National Geographic Polska. W TVP Info prowadził autorski program "Planeta według Kreta", w którym opowiadał o kulturze i obyczajach zwiedzanych przez niego krajów. Później współtworzył na antenie TVP Info cykliczny program pt. "Polska według Kreta". Od grudnia 2018 jest prezenterem pogody w Radiu Złote Przeboje, gdzie w 2017 prowadził program podróżniczy "Cztery kąty i Kret piąty" z różnych miast Polski.

W Chojnicach opowie o swoich pasjach: podróżowaniu, fotografowaniu i pisaniu książek. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę "Ziemia Święta" z podpisem autora. Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów setnej rocznicy powrotu Chojnic do macierzy. Sobota 9 marca, godz. 17:00. Sala kinowo-widowiskowa Chojnickiego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury.

Ł. Sajnaj

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.