24-03-20
Powiat chojnicki. Dwaj ratownicy pełniący dyżur zostali odesłani na kwarantannę
To się nie powinno zdarzyć, ale się zdarzyło

Pandemia koronawirusa w Polsce pokazuje, że potrafimy być dobrzy, chcemy pomagać medykom. Ale pokazuje też, jak bardzo potrafimy być nieodpowiedzialni. A ratownicy apelują po prostu: nie kłam medyka!


Kiedy pacjent zatai informację to potencjalnie zagrożeni są także niezabezpieczeni ratownicy medyczni, którzy muszą się udać na kwarantannę, a karetka zostaje poddana dezynfekcji.   |  fot. Ilustracyjne

W poniedziałek 23 marca ok. godz. 24 karetka pogotowia przywiozła do szpitala w Chojnicach pacjenta z urazem, który kwalifikował się do ambulatorium chirurgicznego. Niestety mężczyzna odpowiednio wcześniej nie poinformował ratowników o tym, że niedawno wrócił z Niemiec i nie przechodzi kwarantanny.

Natychmiast został izolowany i pobrano mu wymaz na obecność koronawirusa. Z kolei dwaj ratownicy pełniący dyżur zostali odesłani na kwarantannę. Karetka natomiast została zdezynfekowana. Aktualnie jest wyłączona z użytkowania. Wszystko dla bezpieczeństwa kolejnych pacjentów.

(red.)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.