18-12-18
Czersk. Spowodował kolizję drogową w Czersku, miał ponad 3 promile alkoholu
Trzech nietrzeźwych kierujących straciło
prawo jazdy, dwóch z gm. Czersk


Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony Policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących.

Wczoraj (17.12.br) policjanci zatrzymali na drogach powiatu chojnickiego trzech nietrzeźwych użytkowników dróg.  Pierwsza z nich została zatrzymana przez mundurowych ok. godziny 08:00 na ul. Człuchowskiej w Chojnicach. 44-latka kierując volkswagenem w chwili kontroli miała ponad  pół promila alkoholu. Drugiego nietrzeźwego 36-letniego mieszkańca Czerska  godzinę później policjanci skontrolowali w związku ze spowodowaniem przez niego kolizji drogowej na skrzyżowaniu ul. Kr. Jadwigi z ul. Piotra Ferensa w Czersku. Funkcjonariusze w trakcie kontroli wyczuli od kierującego skodą wyraźny zapach alkoholu, przebadali go alkomatem wynik pokazał ponad 3 promile. Mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Krótko po północy w ręce policjantów wpadł kolejny nietrzeźwy, 22-letni mieszkaniec gminy Czersk, który kierował osobowym volkswagenem polo. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało, że miał on w organizmie prawie półtora promila alkoholu.

Kierującym, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu policjanci na miejscu zatrzymali prawa jazdy. Teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwa drogowe przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci ostrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po spożyciu alkoholu. Kierowanie w stanie nietrzeźwym, poza konsekwencjami karnymi, jest także bardzo groźne zarówno dla samych kierowców i ich pasażerów, ale także może doprowadzić do poważnych zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu innych użytkowników dróg.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.