6-06-18
Gm. Czersk. Udana impreza, którą warto powtórzyć
TRZECI MALACHIŃSKI FESTYN SOŁECKI
Z OKAZJI DNIA DZIECKA  

4 czerwca 2018r na boiskach Orlik przy ZSP w Malachinie już po raz trzeci sołtys Malachina p. Kamila Narloch wraz z Radą Sołecką we współpracy z dyrektorem, nauczycielami ( szczególnie p. Danutą Sękowską, Iwoną Chmielewską i Kazimierzem Bieszke) i uczniami ZSP zorganizowali niezwykle atrakcyjny FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czersku filia w Malachinie pod opieką p. Marii Adamczyk, Jolanty Kowalewskiej  oraz z dzieci ze wsi Mokre i Malachin ze swoimi rodzicami:

-uczestniczyli w zorganizowanych i przeprowadzonych przez uczniów klasy 3C: Sebastiana Szwarca, Katarzynę Peplińską, Natalię Pstrong, Dżesikę Sieracką, Julię Pryba, Martę Reszczyńską, Patrycję Michalską, Dawida Pastwę, Seweryna Pich-Lipiński i p. Mateusza Kaszubowskiego konkursach i zabawach z nagrodami  ufundowanymi przez Radę Sołecką, Urząd Miasta Czersk, Bank Spółdzielczy w Czersku i ZSP w Malachinie 

- zjeżdżali z dmuchanego zamku,

- poznawali ciekawostki pracy Policjantów, o czym  opowiadał dzielnicowy Marcin Wrobel,

- jeździli wozem strażackim i poznawali atrakcje tej służby ( to dzięki strażakom z OSP w Malachinie

- odpoczywali pod pięknym, plenerowym namiotem ( tu duże podziękowania dla p. Mateusza, Adama i Jakuba Lenz,)

-   kosztowali różnych smakołyków w tym: waty cukrowej, popcornu, słodyczy, cukierków   ( ufundowanych przez p. Marię Korda - przewodnicząca Rady Rodziców w ZSP w Malachinie, Bank Spółdzielczy i Radę Sołecką ), napojów, a nawet kiełbasek, które grillowali i serwowali uczniowie klasy 1 Technikum w Malachinie Adrian Narloch, Bartosz Kukowski, Bartosz Turzyński, Jakub Szulc, Mateusz Narloch, Patryk Śpica,  Monika Landowska, Karolina Żuchowska

Trzeci Malachiński Festyn Sołecki z okazji Dnia Dziecka, połączony z Dniem Otwartym ZSP w Malachinie oraz szkolną akcją krwiodawstwa, był  w ocenie uczestników bardzo udaną imprezą, którą warto powtórzyć, dlatego sołtys Malachina p. Kamila Narloch oraz dyrektor ZSP w Malachinie Elwira Bieszke-Binnebesel deklarują kolejne, wspólne przedsięwzięcie i już mają ustalony termin - 03 czerwca 2019r ! Zapraszamy!

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZSP w Malachinie
Zdjęcia: Patrycja Linda

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.