22-05-20
Gm. Czersk. Naprawa oświetlenia – koszt 8,2 tys. zł
Trzy kolizje, trzy uszkodzenia – sprawcy nieustaleni

Gmina Czersk zleciła wymianę słupów oświetleniowych w Rytlu i Będźmierowicach oraz oprawy w Czersku  na łączną kwotę 8,2 tys. zł. Wszystkie przypadki dotyczą uszkodzeń, do których doszło w wyniku kolizji.

Powiększ, klikając w tabelkę

Pytamy o skutki finansowe dla gminnego budżetu.

- Na początku marca br. w wyniku kolizji drogowych doszło do uszkodzeń 3 punktów oświetlenia na terenie naszej gminy. W każdym przypadku sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Sprawy zgłoszono do Komisariatu Policji w Czersku w celu ustalenia sprawców. Niestety otrzymaliśmy pismo, że nie udało się ustalić osób odpowiedzialnych za powstałe uszkodzenia. W związku z tym wystąpiono o odszkodowanie do ubezpieczyciela gminnego majątku, który pokrył w całości usunięcie powstałych szkód. Środki finansowe są już wpłacone na konto gminy – informuje Przemysław Bloch, naczelnik WIiI Urzędu Miejskiego w Czersku.

(red)

Jedna z kolizji miała miejsce na ul. Kościuszki w Czersku –
zobacz artykuł

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.