22-10-19
Gm. Czersk. ZDJĘCIA, WIDEO
Uczniowie z Łęga bili rekord

16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. W całej Polsce punktualnie o godz. 12.00 rozpoczęło się bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej i trwało nieprzerwanie przez 30 min.

Szkoła Podstawowa w Łęgu już po raz trzeci wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Akcję poprzedziły zajęcia szkoleniowe z udziałem ratownika medycznego i strażaków, w których wzięli udział wszyscy uczniowie. W tym roku w biciu rekordu wzięły udział 82 osoby. Byli to przedstawiciele  harcerzy, wolontariuszy, sportowców, uczniów i nauczycieli. Pobiliśmy nasz szkolny rekord z ubiegłego roku. Czekamy na ogłoszenie wyniku akcji w całej Polsce. Mamy nadzieję, że również udało się pobić rekord zeszłoroczny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w biciu rekordu, a tych niezdecydowanych zachęcamy do udziału w przyszłym roku.


SP Łąg

 

Film z akcji:

 

Materiał został umieszczony również na Facebooku - zapraszamy

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.