22-11-18
Gm. Czersk. Kierowca miał prawie 2,5 promila alkoholu
Uderzył taksówką w ogrodzenie posesji w Łęgu

Mimo wielu apeli policjantów i kampanii społecznych dotyczących zagrożeń, jakie stanowią nietrzeźwi kierujący na drodze, nadal znajdują się osoby, które narażając własne życie i zdrowie oraz osób postronnych podejmując ryzyko prowadzą pojazdy.


Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka kara finansowa.   |  fot. arch.

Policjanci z czerskiego komisariatu, wczoraj (21.11) około godziny 20:30 otrzymali informację , że na jednej z ulic w Łęgu taksówka uderzyła w płot posesji.

Policjanci pojechali pod wskazany adres. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca osobowego mercedesa najprawdopodobniej nie zapanował nad pojazdem, co doprowadziło do zdarzenia drogowego. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że 69 - letni mieszkaniec Gdańska miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a jego auto zostało odholowane na strzeżony parking. Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna w najbliższym czasie zostanie ukarany mandatem. Poniesie jeszcze odpowiedzialność za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Według Kodeksu karnego grozi za to grzywna, kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia! Pijany kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, jak również ocenę własnych możliwości. Znacznie też obniża samokontrolę i koncentrację oraz powoduje rozproszenie uwagi i senność.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.