17-09-19
Region. Ks. dr Marek Łangowski urodził się w Czersku
Uroczystość w Hucie Kalnej

W sobotę 7 września w Hucie Kalnej miała miejsce uroczystość wprowadzenia w urząd proboszcza ks. dra Marka Łangowskiego. Przewodniczył jej Dziekan czerski ks. Andrzej Wałdoch, a udział wzięło w niej 20 kapłanów z dekanatów: tczewskiego, czerskiego i starogardzkiego oraz przedstawiciele władz: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Smoliński, burmistrz Czarnej Wody Arkadiusz Gliniecki i wójt Gminy Kaliska Sławomir Janicki.

Po Mszy św. na placu przykościelnym odbył się koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej z Tczewa po dyrekcją Magdaleny Kubickiej-Netka. Mieszkańcy Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Hucie Kalnej podjęli przybyłych gości poczęstunkiem serwowanym przez miejscowe gospodynie. Do Parafii w Hucie Kalnej należą miejscowości: Lubiki, Lubiki Małe, Klaniny, Czarne, Czubek. Choć zalicza się ona do najmniejszych w Diecezji Pelplińskiej, jej terytorium leży na terenach trzech gmin: Czarnej Wody, Kalisk i Osiecznej.


Ks. dr Marek Łangowski urodził się w Czersku (na zdjęciu w środku), ale wychował w Starogardzie Gdańskim. Dotychczas duszpasterzował w Tczewie. Jest wykładowcą historii filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

tekst /aa/
fot. Teresa Narloch

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.