18-12-18
Czersk. 21-letni mieszkaniec Czerska dzisiaj został przesłuchany i usłyszał zarzuty
USZKODZIŁ BOMBKĘ ŚWIĄTECZNĄ
W CZERSKU - ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

Policjanci z czerskiego komisariatu Policji ustalili sprawcę, który w miniony weekend uszkodził podświetlaną bombkę świąteczną stojącą w centrum Czerska. Kiedy funkcjonariusze przygotowywali się do zatrzymania wandala, ten sam po przeczytaniu komunikatu na jednym z portali informacyjnych zgłosił się na komisariat. Mężczyzna, 21-letni mieszkaniec Czerska dzisiaj (18.12) usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za przestępstwo uszkodzenia bądź zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (17.12.br) policjanci z Komisariatu Policji w Czersku przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu w nocy z soboty na niedzielę podświetlanej świątecznej bombki stojącej od piątku (14 grudnia) w centrum Czerska, która stanowiła atrakcję dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających miasto. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę około 750 złotych.

Policjanci informację o popełnionym przestępstwie posiadali już wcześniej i natychmiast  zajęli się ustalaniem sprawcy wandalizmu. Poczynione działania szybko pozwoliły wytypować grupę osób, która tej nocy znajdowała się w  miejscu, gdzie doszło do uszkodzenia ozdoby świątecznej, a tym samym mężczyzny który uszkodził atrakcję miasta. Policjanci, kiedy przygotowywali się do zatrzymania podejrzewanego o to przestępstwo, to  w tym czasie typowany przez policjantów mężczyzna sam zgłosił się na komisariat.

Podejrzany 21-letni mieszkaniec Czerska dzisiaj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności. Ponadto sąd może orzec obowiązek zwrócenia koszów naprawy uszkodzonego mienia.

KPP Chojnice

O sprawie pisaliśmy m.in. TUTAJ


Mężczyzna był w grupie osób (na zdjęciu), która w nocy z soboty na niedzielę znajdowała się w miejscu, gdzie doszło do uszkodzenia ozdoby świątecznej - fot. UM Czersk (zrzut ekranu z monitoringu miejskiego).

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.