6-06-18
Czersk. Wkrótce ruszy kino letnie
W Czersku nie powstanie strefa kibica

W Czersku nie powstanie strefa kibica. Dlaczego? Jak tłumaczy wiceburmistrz Grzegorz Klauza – chodzi o wysokie koszty.  Wynajem telebimu oraz opłaty licencyjne wyniosłyby ok. 15 tys. zł za jeden mecz. W kolejne fazie rozgrywek koszty jednej transmisji wzrosłyby do poziomu ok. 20 tys. zł.

Przypomnijmy, pierwotnie zakładano wykorzystanie zakupionego już rzutnika (kino letnie) do transmisji spotkań reprezentacji Polski rywalizującej w piłkarskich mistrzostwach świata, jednak jakość obrazu - w pełnym słońcu – nie byłaby zadawalająca.


Zapowiadane od pewnego czasu kino letnie w Czersku ma ruszyć już wkrótce. Seanse mają się odbywać głównie na zadaszonym rolkowisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku. Planuje się też kilka emisji w Ostrowitem oraz ewentualnie w innych miejscowościach. Obecnie Ośrodek Kultury w Czersku ustala repertuar. Wyświetlanie filmów ma rozpoczynać się ok. godz. 21.00. Start kina zaplanowano na początek wakacji.

Przypomnijmy, sprzęt do wyświetlania filmów zakupiono z budżetu gminy – duży ekran o wymiarach 6mx4m wraz z rzutnikiem kosztował ok. 35 tys. zł.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.