29-06-19
Gm. Czersk. Relacja
`WOLNI OD UZALEŻNIEŃ ROZWIJAMY
SWOJE PASJE` – PÓŁKOLONIE W GOTELPIU


Wakacje to czas przeznaczony dla dzieci na odpoczynek i zregenerowanie sił po trudach szkolnych zmagań. Szkoła Podstawowa w Gotelpiu nie zamyka się z chwilą ostatniego dzwonka, a zamienia się w miejsce, gdzie dzieci mogą spędzić atrakcyjnie wolny czas również podczas dni wolnych od zajęć edukacyjnych.

W tym roku półkolonie letnie pod hasłem „Wolni od uzależnień rozwijamy swoje pasje” odbywały się szkole w dniach od 24 czerwca do 28 czerwca 2019 r. Uczestnikami wypoczynku byli uczniowie  klas I-VIII. Półkolonie zostały zorganizowane dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Stowarzyszenie Mieszkańców Sołectwa Gotelp „Wszyscy Razem”.

Jednym z celów tegorocznych półkolonii było stworzenie warunków do aktywnego i zdrowego wypoczynku, wzbogacanie zainteresowań i doświadczeń uczniowskich oraz promowanie życia wolnego od uzależnień.

Program półkolonii był urozmaicony, każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło specjalistów, którzy przeprowadzili warsztaty w małych grupach. Odbyły się warsztaty z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi, podczas których dzieci poznały szkody wywołane przez zażycie substancji psychoaktywnych a konkurs na pracę plastyczną „Antyreklama alkoholu” była dla uczestników wskazówką jak zdrowo i bezpiecznie żyć. Warsztaty robotyki pozwoliły uczestnikom wcielić się w młodych inżynierów i konstruktorów. Warsztaty z psychologiem oparte były przede wszystkim na pozytywnym wzmocnieniu, lepszym poznaniu siebie i swoich emocji. Warsztaty przeprowadzone w atmosferze zabawy dały dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji.

Kolejnymi atrakcyjnymi wydarzeniami był  pobyt na   Basenie Sportowym w Człuchowie oraz wyjazd do kina w Starogardzie Gdańskim na film „Alladyn”. Podczas półkolonii nie zabrakło również ulubionych przez dzieci zabaw sportowych oraz gier planszowych.
 
Wszystkie zaplanowane zajęcia służyły kształtowaniu postawy tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka, zrozumienia, budowania więzi koleżeństwa i przyjaźni.

Na zakończenie wręczono upominki i wszystkim podziękowano za wspólnie spędzony czas. Wakacje w szkole nie muszą być nudne o czym zapewniali uczestnicy półkolonii. 

TEKST I ZDJĘCIA: SP GOTELP

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.