25-02-19
Czersk. ZDJĘCIA
ZIMOWISKO W „DWÓJCE”


Jak co roku  pierwszy tydzień zimowych ferii uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku, spędzili na zimowisku zorganizowanym przez Aktywną Dwójkę – Stowarzyszenie „Barka”. Z roku na rok zainteresowanie zimową formą wypoczynku w szkole oraz potrzeba organizacji czasu wolnego dla uczniów jest co raz większa. Z zimowiska skorzystało w tym roku aż 80 uczniów (52 uczniów klas IV – V SP oraz 28 najmłodszych – uczniów klas I - II). Każdy dzień tygodnia dostarczył uczestnikom innych atrakcji.

Poniedziałek rozpoczął się od spotkania z panem Markiem Jasnochem przedstawicielem czerskiego Komisariatu Policji i pogadanki na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Tego samego dnia można było wyżyć się podczas warsztatów garncarskich prowadzonych przez pracowników pana Ryszarda Arkuszyńskiego. Pod czujnym okiem mistrzów gliny i gawędy, dzieci wyrabiały przepiękne garnki, dzbanki i misy gliniane.

Wtorek był dla grupy starszej dniem rekreacji wodnej na basenie w Chojnicach, natomiast nasi najmłodsi uczestnicy pojechali tego dnia na wycieczkę do Parku Narodowego w Chocimskim Młynie, gdzie podczas warsztatów zdobili ekologiczne torby. Nie zabrakło również McDonalda.

Środa okazała się dniem aktywności artystycznej.  Pod okiem fachowców „Warsztatów z Uśmiechem” dzieci  wykonywały przepiękne świece zapachowe, a następnie mogły wykazać się własną kreatywnością podczas zdobienia toreb ekologicznych.

Czwartkowa wycieczka do Gdyni  dla starszej grupy, to naukowe zajęcia w Oceanarium. Uczestnicy wycieczki, podczas warsztatów przyrodniczych, poznali zadziwiający świat rekinów oraz mogli podziwiać niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Na koniec dzieci obejrzały film „Planeta Lego 2”. Młodsza grupa wybrała się tego dnia na spotkanie z Komendantem Straży Pożarnej w Czersku, panem Andrzejem Kuchenbeckerem. Dzieci zwiedziły siedzibę straży i usłyszały wiele historii z życia Czerskiej Straży Pożarnej

Ostatni dzień ferii był bardzo zróżnicowany. W małych grupach dzieci uczestniczyły w warsztatach psychologicznych, zajęciach sportowych i tanecznych, doskonaliły umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wspólnie uczestniczyły w pokazie chemiczno – fizycznym.

Każdego dnia można też było pograć w tenisa stołowego lub uczestniczyć w zajęciach sportowych na hali. Uczestnicy zimowiska uczestniczyli również w zajęciach integracyjnych przygotowanych przez naszą panią psycholog. Za swoje codzienne zaangażowanie  i aktywny udział w zimowisku każdy uczestnik otrzymał słodycze i drobne upominki. Radości nie było końca, kiedy okazało się, że można było wziąć do domu własnoręcznie wykonane gliniane naczynia, ekologiczne torby i pamiątki dla rodziców w formie zapachowych świec.

Realizacja tak wielu ciekawych zajęć możliwa była dzięki dotacji z Gminy Czersk, którą otrzymaliśmy na realizację programu pn. „To Ty jesteś kowalem własnego losu !”, środkom własnym Stowarzyszenia zebranym podczas balu charytatywnego oraz naszym życzliwym i otwartym na dziecięce potrzeby sponsorom: „Piekarni Magdalenka” pana Sobieraja, za co Stowarzyszenie serdecznie dziękuje. Dzięki ofiarodawcom możliwe było przygotowanie smacznych i zdrowych śniadań i obiadów każdego dnia.

„Barka” gorąco dziękuje nie tylko sponsorom ale i nauczycielom – wolontariuszom, którzy umożliwili realizację tego przedsięwzięcia, wspierając organizację zimowiska swoim wolnym czasem i ciekawymi pomysłami. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji choć w minimalnym stopniu zaspokoiliśmy potrzeby uczniów i rodziców najmłodszych dzieci, zapewniając wszystkim codzienne wyżywienie, bezpieczeństwo i ciekawie zorganizowany czas wolny od zajęć szkolnych.

mat.  Aktywna Dwójka  – Stowarzyszenie „Barka”

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.