10-11-18
Czersk. Zapraszamy na kolejne przedstawienia
100-lecie Odzyskania Niepodległości
przez Polskę – uroczystości w Czersku.
Mali aktorzy z Brzechwolandii


W Czersku trwa świętowanie 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziś (10.11) o godz. 15.00 w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się mali aktorzy wraz z opiekunami z „Brzechwolandii” – Przedszkola Samorządowego nr 2 w Czersku.

Widzowie mogli zobaczyć m.in. spektakl - "Legenda o Jeziorze Wdzydzkim". Wystąpili w nim mali aktorzy z Przedszkola Samorządowego nr 2 wraz ze swoimi opiekunami. Poniżej zdjęcia z przedstawienia.

Jeszcze dziś (10.11) o 17.30 zapraszamy do czerskiej hali sportowej na uroczysty Wielki Koncert Patriotyczny - "NIEPODLEGŁA". W ramach tej uroczystości zostaną wręczone odznaczenia Krajowego Związku Piłsudczyków, a po wręczeniu nastąpi właściwy koncert podczas którego będziemy mogli "zanurzyć" wspomnienia w znane pieśni patriotyczne.

Wykonawcami koncertu będą laureaci Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" jak i zaproszeni goście.

Drugiego dnia tj. 11 listopada o godz. 18.00, organizatorzy zapraszają Państwa na widowisko "A to historia" który przygotowuje od wielu miesięcy młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku wraz z młodzieżą Grupy teatralnej M. Wcześniej - o godz.8.45 - w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Czersku zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie i okolicznościowym, patriotycznym koncercie– zgodnie z długoletnią tradycją – uczestnicy przejdą wspólnie pod pomnik przy ul. Dworcowej, gdzie zostaną złożone kwiaty i wygłoszone przemówienie.

Zapraszamy!

(red)

Dziś (10.11) o godz. 15.00 w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku zaprezentowali się mali aktorzy wraz z opiekunami z „Brzechwolandii” – Przedszkola Samorządowego nr 2 w Czersku ( ZDJĘCIA):

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.