29-01-20
Czersk. (ZDJĘCIA)
100. Rocznicy Powrotu Czerska do Macierzy
- inscenizacje

Kolejnym punktem dzisiejszych (29.01) uroczystości z okazji 100. Rocznicy Powrotu Czerska do Macierzy były inscenizacje.  

Przed dworcem PKP ówczesny wójt, czyli dzisiejszy burmistrz przywitał Józefa Hallera. Później kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta (Dworcową, Zielińskiego i Hallera) na plac przy tej ostatniej ulicy. Tam odbyło się uroczyste przekazanie klucza do miasta, krótka inscenizacja oraz wystawa historycznych eksponatów.

Każdy z uczestników mógł poczęstować się ciepłą grochówką z dużego kotła.

Po tej części odbyło się w Centrum Informacji Turystycznej spotkanie z autorami książki Teresą Łuczak i Jerzym Łukaszewskim „Trudna droga do wolności. Czersk i Ziemia Czerska u progu niepodległości” (zdjęcia przedstawimy w osobnym artykule).

Zobacz WIDEO:
Inscenizacja – symboliczne powitanie wojsk Generała Józefa Hallera:Inscenizacja - przemarsz z placu przy dworcu PKP na plac przy ul. Gen. Hallera:

(red), Urząd Miejski w Czersku
Fot., wideo: (red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.