10-12-20
Powiat chojnicki. Podsumowanie
104 000 000 zł otrzymał Powiat ChojnickiPowiat Chojnicki od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej otrzymał 104 000 000 zł.
Pozwoliło to na realizację projektów o łącznej wartości 147 000 000 zł. Zrealizowane zostały 52 projekty. Przebudowanych zostało ponad 30 km dróg powiatowych. Zmodernizowanych zostało 10 budynków. Ponad 3000 uczniów i słuchaczy uzyskało wsparcie w ramach projektów edukacyjnych realizowanych przez Powiat Chojnicki. Wybudowano i przebudowano 5 dużych budynków. Powstało 200 km ścieżek i tras rowerowych.


Dzisiaj w obiekcie wielofunkcyjnym przy ul. Świętopełka odbył się breafing prasowy z udziałem starosty chojnickiego Marka Szczepańskiego, burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera i zastępcy wójta Gminy Chojnice Piotra Stanke. Samorządowcy mówili o tym, jak duża rolę odgrywają pieniądze unijne i że bez udziału tych środków, wiele inwestycji na terenie poszczególnych gmin nie zostałoby zrealizowane.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.