15-09-20
Gm. Czersk. Był agresywny i pobudzony
27-latek z gm. Czersk odpowie za znieważenie
policjantów oraz wybicie szyby w radiowozie

Policjanci z Czerska zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu w mieszkaniu wszczął awanturę, w trakcie której znieważył interweniujących policjantów. Dodatkowo mieszkaniec gminy Czersk podczas doprowadzenia do wytrzeźwienia wybił szybę w policyjnym radiowozie. Wczoraj po spędzonej nocy w policyjnym areszcie został przesłuchany i usłyszał stosowne zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, wieczorem  policjanci z Czerska zostali wezwani na interwencję w związku z awanturą domową. Po przyjeździe pod wskazany adres mundurowi zastali 27-letniego mężczyznę, który był bardzo agresywny i wulgarny nie tylko wobec swojej siostry, ale również swoją agresje kierował wobec interweniujących policjantów . Mężczyzna w ogóle nie reagował na wydawane polecenia funkcjonariuszy do zachowania zgodnego z prawem, czym zmusił ich do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Z uwagi na fakt, że mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób został zatrzymany do wytrzeźwienia.

W trakcie przewozu na badania lekarskie przed osadzeniem w policyjnym areszcie mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny i pobudzony. W momencie, kiedy policjanci chcieli mu  pomóc wysiąść z radiowozu, ten w tym czasie kopnął nogą w boczną szybę radiowozu wybijając ją. Wartość uszkodzenia została oszacowana na blisko 800 złotych. Agresor noc spędził w policyjnym areszcie.Po wytrzeźwieniu 27-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz znieważenia interweniujących funkcjonariuszy. W najbliższym czasie za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.