12-01-20
Czersk. Licytacje – wiemy gdzie i za ile będzie pracował burmistrz oraz ile zapłacono za tort i rower Coca -Coli ( ZDJĘCIA)
28. Finał WOŚP w Czersku – padł rekord!

28. Finał WOŚP w Czersku. Wiadomo już gdzie będzie pracował wkrótce burmistrz Czerska - przez cztery godziny.

Dziś (12.01) wieczorem w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku przeprowadzono bardzo dużo licytacji, m.in. licytowano smaczny tort WOŚP, rower Coca-Coli oraz „Dzień Pracy Burmistrza”. Występowało wielu wykonawców, można też było skosztować przepysznych ciast.

Burmistrz zamieni gabinet na... sklep
Licytacja – nowa praca burmistrza. Po stosunkowo długiej licytacji, rozpoczynano od kwoty 200 zł (4 godz. pracy włodarza), ostatecznie Przemysław Biesek – Talewski wkrótce zamieni swój gabinet na... sklep motoryzacyjny, gdzie ma sprzedawać części do pojazdów. Największą kwotę - 1200 zł - za czterogodzinny dzień jego pracy zaoferowała firma Ka-Ja Krzysztof Kamiński z Czerska (sklep motoryzacyjny).  Włodarz cieszył się, że podejmie pracę w sklepie, ale wyznał, iż zbytniego pojęcia o motoryzacji nie posiada. Dziękował firmie za tak wysoką kwotę, która zasili konto WOŚP (na zdjęciu niżej).


Padł rekord - zebrano niespełna 40 tys. zł!
W tym roku tradycyjny tort, który trafia na finał WOŚP w Czersku, wylicytował Bank Spółdzielczy w Czersku – kwota 1200 zł. Z kolei rower firmy Cola-Cola wylicytował Bartłomiej Ziemann za kwotę 2000 zł.

Okazało się, że mieszkańcy w tym roku byli nad wyraz hojni. Czerski sztab WOŚP pobił w tym roku rekord – zebrano ok. 39,5 tys. zł, trwa jeszcze dokładne liczenie pieniędzy  (dla przypomnienia - w ubiegłym roku z Czerska na konto WOŚP wpłynęły 23 tys. zł).

Kwestowało 60 wolontariuszy, rekordowa puszka - 2400 zł.

(red)

W Rytlu zebrano kwotę 11 600 zł,  to również rekord. W Łęgu zebrano aż 24 000 zł, czyli o 4 000 zł więcej niż podczas ubiegłorocznego finału.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.