16-11-19
Czersk. Podziękowanie dla Pana Jarosława  Babińskiego
30-lecie upadku Muru Berlińskiego
w SP2 w Czersku

W dniu 7 listopada 2019 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku 30 – lecie upadku Muru Berlińskiego. Wydarzenie to miało miejsce  9 listopada 1989 r. i było ważne nie tylko dla NRD i RFN, ale dla kształtu całej Europy. Wydarzenie to zapoczątkowało proces zjednoczenia Niemiec. Pamiętajmy jednak, że to My - Polacy – zapoczątkowaliśmy proces demokratycznych przemian w całej Europie.

Podczas lekcji języka niemieckiego, uczniowie klas 7  i 8  przedstawiali przygotowane wcześniej przez siebie prezentacje, dotyczące historii powstania i upadku Muru Berlińskiego. W szkole tego dnia można było podziwiać prace wykonane przez uczniów szkoły związane z symboliką Berlina. Podczas najbliższego apelu zostaną nagrodzeni zwycięzcy konkursu w dwóch kategoriach: Pierwsza z nich to wypiek: pierwsze miejsce ex aequo Bartosz Morek kl. II b i Mikołaj Jutrzenka kl. Va, drugie miejsce Kinga Pieckiel kl. Vc, trzecie miejsce Martyna kruk kl. II b. Druga kategoria to praca plastyczna, gdzie pierwsze miejsce zajął Jakub Guth z kl.VIII a, drugie miejsce Filip Sękowski kl. V d, trzecie miejsce ex aequo Adrian Karliński z kl. VII b i Julia Krocz kl. VII b. Wyróżnienie w tej kategorii trafi do Julii Omyły z kl. III a i Malwiny Skolasińskiej z kl. II c.

Dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży  był pięknie odrestaurowany trabant – relikt NRD, który uczniowie mogli podziwiać podczas długich przerw na boisku szkolnym.

Organizatorzy dziękują serdecznie uczniom za aktywny udział w wydarzeniu. Dziękujemy również rodzicom, dyrekcji szkoły, nauczycielom za pomoc w organizacji imprezy.

W sposób szczególny pragniemy podziękować Panu Jarosławowi Babińskiemu – pasjonatowi starych samochodów za bezinteresowne udostępnienie swojego trabanta oraz podzielenie się z dziećmi i młodzieżą ciekawostkami na temat symbolu NRD.

Monika Landowska-Szpręga
Małgorzata Kosobucka

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.