6-04-20
Powiat chojnicki. Zatrzymana na gorącym uczynku
32-latka okradła seniora, a pieniądze schowała w bucie

W minioną środę  (01.04.br) policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zostali poinformowani, że prawdopodobnie kobieta nachodzi 85-latka w jego mieszkaniu i wykorzystując nieporadność seniora pod nieobecność opiekunki okrada go z pieniędzy.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że od jakiegoś czasu do drzwi  starszego mężczyzny pukała kobieta o ciemnej karnacji, którą opiekunka skutecznie przepędzała. W poniedziałek  ta sama kobieta  wykorzystała nieobecność opiekunki i pod pozorem pomocy 85-latkowi, który choruje na alzheimera została wpuszczona do mieszkania.

Dzięki szybkiemu działaniu chojnickich śledczych oraz zaangażowaniu opiekunki, złodziejka została zatrzymana na gorącym uczynku w mieszkaniu pokrzywdzonego. Policjanci w trakcie czynności podczas przeszukania kobiety, znaleźli pieniądze w bucie podejrzewanej. To potwierdziło przypuszczenia, że ta 32-latka rzeczywiście okradła starszego mężczyznę. Pieniądze w kwocie ok.3 tysięcy złotych zostały zabezpieczone i w najbliższym czasie zostaną zwrócone pokrzywdzonemu.

Kobieta niebawem stanie prze sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za kradzież, której się dopuściła grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.