19-06-22
Czersk. Archiwalia
33 lata temu drużyna Borowiaka Czersk
awansowała do ligi okręgowej 

Pan Maciej Bruski znalazł w swoim archiwum kolejne zdjęcie nawiązujące do świętowanego w tym roku 100-lecia piłki nożnej w Czersku. W ramach jubileuszu 21 i 22 maja odbyła się Majówka z Borowiakiem na Stadionie Miejskim, a 1 lipca ma mieć miejsce uroczysta gala z udziałem zaproszonych gości. 2 lipca również na Stadionie Miejskim odbędzie się Piknik z Piłkarzami.


Fot. Drużyna piłki nożnej MLKS „Borowiak” Czersk, która wywalczyła awans do ligi okręgowej w sezonie piłkarskim 1988/89 (zakończenie sezonu czerwiec 1989 r.)

Na zdjęciu od góry od lewej stoją:

- Stanisław Lorczak, Zbigniew Medock, Marek Landowski, Roman Fierek, Grzegorz Pruski, Mirosław Bianek, Waldemar Danecki, Jan Szynwelski, Jarosław Schumacher, Leszek Burakowski, Kazimierz Łącki, Zbigniew Pliszka;

Od dołu od lewej:

- Piotr Izdepski, Mirosław Szynwelski, Maciej Bruski, Wojciech Ossowski, Ryszard Brzoskowski, Wiesław Narloch, Wiesław Mechliński, Piotr Janikowski, Andrzej Skajewski.

-Ciekawostką tamtych czasów jest to, że drużyna Borowiaka składała się w większości z rodowitych mieszkańców Czerska i okolic. Teraz widzimy odwrotną tendencję, ponieważ trudno jest zbudować drużynę na miejscowych zawodnikach, jednak z takim problemem boryka się wiele lokalnych drużyn. Warto również zaznaczyć, że ówczesna liga okręgowa reprezentowała mocny i wysoki poziom, taki jak obecna IV liga - powiedział pan Maciej Bruski (na zdjęciu poniżej)



Galerię bardzo ciekawych, archiwalnych zdjęć publikowanych już wcześniej i dotyczących sportu w Czersku (udostępnionych przez pana Macieja Bruskiego) można zobaczyć TUTAJ

(red)

 





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.