19-07-18
Powiat chojnicki. Mężczyzna został zakuty w kajdanki
40-latek groził byłej partnerce, a także
znieważył i naruszył nietykalność policjantów


Policjanci z chojnickiej komendy policji zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który groził swojej byłej partnerce, a także znieważył interweniujących policjantów oraz naruszył nietykalność jednego z nich. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W najbliższych godzinach za popełnione przestępstwa agresywny 40-latek  usłyszy zarzuty. Za naruszenie nietykalności oraz znieważenie policjantów grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (18.07 ) kilka minut po godzinie 17-tej oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie od przerażonej kobiety, która prosiła o pomoc policjantów. Z informacji przekazanej przez zgłaszającą wynikało, że do drzwi jej mieszkania dobija się były jej partner, który próbuje dostać się do środka i grozi jej pozbawieniem życia. Po otrzymaniu tego zgłoszenia, natychmiast na miejsce pojechali mundurowi, którzy znajdowali się w pobliżu wskazanego adresu.

Po przyjeździe stróże prawa przy drzwiach zastali pobudzonego mężczyznę, który był bardzo agresywny i wulgarny. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że od jakiegoś czasu mężczyzna nachodzi zgłaszającą w domu, grozi jej w obecności dzieci pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia w ten sposób, że uszkodzi samochód pokrzywdzonej w taki sposób, że nic z niego nie zostanie. Podczas interwencji, 40-letni były konkubent kobiety zaczął być agresywny również wobec policjantów. Mężczyzna zaczął ich wyzywać, popychać i szarpać. Stróże prawa wezwali agresywnego mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Jednak 40-latek nie reagował na wydane polecenia, zaczął dalej znieważać funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność jednego z nich. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek.

Sprawca tych przestępstw został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach i noc spędził w policyjnej celi. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu, 40-latek „wydmuchał” prawie 2 promile. Jeszcze dzisiaj po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany przez śledczych i usłyszy zarzuty za znieważenie funkcjonariuszy oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich, a także jeżeli pokrzywdzona złoży wniosek o ściganie w związku z kierowanymi groźbami wobec niej to odpowie za trzy przestępstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.