18-03-2
POMORSKIE. Ważne terminy - poniżej
 „500+”. Trwa nabór wniosków online,
1 kwietnia rozpoczyna się drogą tradycyjną


Od 1 lutego br. rodzice i opiekunowie, w ramach programu „Rodzina 500+”, złożyli online (na nowy okres świadczeniowy) blisko 2,7 mln wniosków (188 418 w Pomorskiem). Przyznano już niemal 2,15 mln świadczeń wychowawczych.

Nowy okres świadczeniowy

Od tego roku prawo do świadczenia „500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.
Wnioski o świadczenie wychowawcze, na nowy okres świadczeniowy, można składać od 1 lutego br. drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Ważne terminy!

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.
Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres  do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

PUW Gdańsk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.