31-03-20
Region. Zasady dotyczące opuszczania kwarantanny
Pomorskie. 51 osób zakażonych koronawirusem

30 marca, godz. 8.45 (woj. pomorskie). Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 3 kolejnych osób  z Gdańska. Potwierdzony wynik dotyczy osób: młodych oraz w średnim wieku.

Stan zdrowia osób u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

Liczba osób zarażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 51

Gdańsk – 19

Gdynia - 4

Pruszcz Gdański - 1

Pszczółki - 6

Tczew- 3

powiat gdański - 5

powiat kartuski - 2

powiat kwidzyński – 1

powiat wejherowski – 8

powiat nowodworski – 1

powiat pucki – 1

 

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina zasady dotyczące opuszczania kwarantanny

Kwarantanna  – 14 dni

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina zasady dotyczące opuszczania kwarantanny.

Kwarantanna nakładana jest na okres 14 dni. Decyzja o kwarantannie wynika z: a) tytułu przekroczenia granicy po 15 marca 2020 r. albo b) może być przekazana ustnie przez pracownika sanepidu.

a) W przypadku przekroczenia granicy – kwarantanna obowiązuje przez okres 14 dni licząc od dnia następnego po dniu przekroczenia granicy. O jej rozpoczęciu i zakończeniu informuje Straż Graniczna w momencie przekroczenia granicy. Dane osób przekraczających granicę trafiają do systemu, który prowadzi wojewoda.

W przypadku wątpliwości dotyczących prawidłowości dotyczących dat kwarantanny związanej z powrotem do kraju po 15 marca, należy kontaktować się z urzędem wojewódzkim.

b) W przypadku kwarantanny nakładanej przez sanepid – o jej nałożeniu informuje, również telefonicznie, pracownik sanepidu. Podczas informacji o nałożeniu kwarantanny pracownik sanepidu informuje o dacie jej zakończenia.

Po dacie zakończenia kwarantanny, w przypadku braku objawów COVID-19, obywatel automatycznie może wrócić do pracy. Nie jest wymagane dodatkowe zaświadczenie od sanepidu.

Więcej informacji na stronie:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/glowny-inspektorat-sanitarny-przypomina-zasady-dotyczace-opuszczania-kwarantanny/

PUW Gdańsk, WSSE Gdańsk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.