8-11-20
Gm. Czersk. Dla uczniów była to wyjątkowa lekcja wrażliwości i patriotyzmu
AKCJA CHRYZANTEMA W ZESPOLE SZKÓŁ W MALACHINIE

4 listopada 2020r Zespół Szkół w Malachinie zgłosił do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zamiar odbioru 2000  chryzantem, celem wsparcia ogrodników, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.
 
W piątek i sobotę 6 i 7 listopada piękne chryzantemy, z zaprzyjaźnionego ze szkołą ogrodnictwa z Karsina, uczniowie klas 1A, 2AP i 3E razem ze swoimi nauczycielami p. Ewą Bloch, Justyną Rokita i Kamilą Cierzan-Czapiewską, złożyli przed tablicą pamiątkową oraz na wszystkich grobach na Cmentarzu Honorowym w Czersku,  a także na wszystkich grobach  na Cmentarzu Wojennym pod Łukowem. Dla uczniów była to wyjątkowa lekcja wrażliwości i patriotyzmu.

Pozostałe chryzantemy ozdabiają plac szkolny i groby bliskich rodzin uczniów, nauczycieli i zaprzyjaźnionych ze szkołą osób.

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZS w Malachinie
Zdjęcia - Jakub Galikowski, Ewa Bloch

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.