25-11-21
Czersk. Podziękowania
AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
W CZERSKIM LO. ODDANO PRAWIE
14 LITRÓW KRWI (FOTO)
 

Akcje honorowej zbiórki krwi odbywają się czerskim LO od lat. Współpracujemy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.

Podczas ostatniej, przeprowadzonej 24 listopada 2021 roku, udało się pozyskać 13,95 litrów krwi. Zgłosiło się 33 krwiodawców, krew oddało 31 osób. Akcja została poprzedzona sesją plakatową promującą krwiodawstwo. Uczniowie klas pierwszych naszego liceum w ramach edukacji prozdrowotnej, zajęli się promocją akcji w mieście oraz przygotowali poczęstunek dla krwiodawców.

Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie.

Za podzielenie się tym bezcennym „darem życia” , serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję: księżom, krwiodawcom z Czerska i okolic, naszym nauczycielom, absolwentom i uczniom.

Urszula Wojak – szkolny koordynator akcji krwiodawstwa
LO w Czersku

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.